Jordania - długi weekend majowy

Naszą specjalnością są wyjątkowe zadania. Poniżej prezentujemy tylko wybrane realizacje, które mogą świadczyć o kreatywności naszych Zleceniodawców.


Jordania - długi weekend majowy
Na zlecenie Klienta przygotowaliśmy niezwykle napięty program pobytu w Jordanii podczas tzw. długiego weekendu .
Program wyjazdu, który zaakceptował Klient.

Dzień 1: WARSZAWA - AMMAN
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Ammanu. Następnie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2: AMMAN - DŻERASZ - AJLUN - AMMAN
Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu: Cytadela z VIII wieku wzniesiona pod panowaniem arabskim, Teatr
Rzymski, Stare i Nowe Miasto. Przejazd do Dżerasz - zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanym
na świecie miast rzymskich z okresu starożytności. Miasto zostało założone najprawdopodobniej
w IV wieku p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego. Przejazd do Ajlun - zwiedzanie starożytnej twierdzy
Saracenów zw. Qalet Al-Rabad. Powrót do Ammanu - nocleg.

Dzień 3: AMMAN- MADABA - GÓRA NEBO - PETRA
Śniadanie. Przejazd z Ammanu w kierunku Petry - po drodze zwiedzanie Madaby (mozaikowa mapa
Palestyny i Dolnego Egiptu z VI w) oraz wizyta na Górze Nebo (zgodnie z tradycja judeochrześcijańską
miejsce śmierci Mojżesza, ze szczytu Nebo podziwiać można niezwykła panoramę: Ziemie Obiecana).
Przyjazd do Petry, nocleg.

Dzień 4: PETRA
Po śniadaniu zwiedzanie starożytnego miasta Nabatejczyków - Petry. Spacer wąwozem Siq, którego ściany rozstąpiły sie na skutek trzęsienia ziemi do najbardziej imponującej budowli Petry, zwanej Skarbcem. Ciekawostkę stanowi fakt, iż to tutaj kręcono finałowe sceny do filmu "Indiana Jones - Ostatnia Krucjata". Zwiedzanie budowli Petry w tym m. in.: Królewskich grobowców, amfiteatru i świątyń. Nocleg w hotelu w Petrze.

Dzień 5: PETRA - WADI RUM - AQABA
Śniadanie. Przejazd na pustynie Wadi Rum, a następnie przejazd jeepami przez tą niesamowita pustynie i wizyta u Beduinów. Wadi Rum - to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Jordanii, uważana za najpiękniejszy pustynny krajobraz na świecie. Z piaszczystej równiny wyrastają skaliste góry z czerwonawego piaskowca, a w zacienionych szczelinach skalnych znaleźć można inskrypcje i naskalne rysunki Nabatejczyków i innych koczowniczych plemion arabskich. Przejazd do Aqaby. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: AQABA - MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd przez pustynna dolinę Arava pełna rozpadlin i niezwykle malowniczych krajobrazów do najniżej położonego (418 m poniżej poziomu morza) i najbardziej zasolonego jeziora na Ziemi, czyli nad Morze Martwe. Morze Martwe słynie z bardzo dużego stopnia zasolenia, które wynosi średnio 28%. W związku z bardzo dużym zasoleniem w morzu poza bakteriami nie ma innych form życia, ale dzięki takiemu zasoleniu wody Morze Martwe ma właściwości medyczne: leczniczo działają wody i błoto. Relaks i czas na kąpiele oraz okłady błotne. Nocleg.

Dzień 7 MORZE MARTWE - AMMAN - WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd do Ammanu. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Jeśli macie Państwo zlecenia na nietypowe i trudne zadania - jesteśmy do Waszej dyspozycji!TAGI: Jordania, długi weekend, wyprawy szyte na miarę, nietypowe wakacje, nietypowy wypoczynek, usługi concierge, travel